Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

KGT Papež: Teklay najhitrejši na vrhu Grintovca, pri ženskah Mateja Kosovelj

Rezultati otroških kategorij in kategorij odraslih (PDF).

28.07.2013
Prvi neuradni rezultati

V kategoriji M4 je prvi na cilj, na Kokrsko sedlo pritekel Rok Bratina, v kategoriji Z4 pa je bila prva Lea Einfalt.

V kategoriji Z1 in M1 sta zmagala Čirović Tjaša in Čosić Igor.

Eritrejec Azaria Teklay je prvi pritekel na vrh Grintovca v času 1:22:14. Drugi je bil Slovenec Nejc Kuhar s časom 1:24:09 in tretji Italijan Alex Baldaccini s časom 1:25:08.

Med ženskami je prva na vrh Grintovca pritekla Slovenka Mateja Kosovelj v času 1:40:09. Druga je bila Slovenka Andreja Jesenko s časom 1:42:50, tretja pa Hrvatica Veronika Jurisić s časom 1:43:57.

28.07.2013
Start 15. Teka na Grintovec
Sonce bo danes spremljevalec tekačev na Grintovec

Start tekačev in tekačic v kategorijah M/Z 4,5,6,7 je uspel. Srečno tekačem na vrh Grintovca, kjer je bilo ob 9. uri 22 stopinj Celzija.

28.07.2013
Pri Jurju je že vse pripravljeno za tek na Grintovec

Pri Piknik centru pri Jurju v Kamnški Bistrici je že vse pripravljeno za začetek današnjega 15. Teka na Grintovec, prvi tekači so bili tu že pred 7. uro.

S Kokrskega sedla se je javil Dušan Papež, predsenik Kluba gorskih tekačev Papež, ki pravi, da so pogoji za tekmo idealni.

27.07.2013
Večer s tujimi tekači Teka na Grintovec

Danes zvečer so se v Gostišču pri planinskem orlu zbrali tuji tekači s predstavniki organizatorjev jutrišnjega 15. Teka na Grintovec. Tekačem je progo, značilnosti teka in goro predstavil Tomo Šarf, član komisije za gorske teke EAA pri Atletski zvezi Slovenije.

Med tekači je bil tudi lanski zmagovalec, Eritrejec Azeira Teklay, ki bo poskušal izboljšati rekord teka (1:15:43) Jonathana Wyatta iz leta 2006. Njegovi najmočnejši nasprotniki na progi bodo Italijana Baldaccini in Abate, ne smemo pa pozabiti tudi na odlična Slovenca Nejca Kuharja in Simona Aliča.
Med ženskami bosta sedem let star rekord proge Anne Pichrove (1:31:50) skušali izboljšati Slovenka Mateja Kosovelj in Čehinja Iva Milesova.

Jutri se obeta zanimiva tekma v vročem in sončnem vremenu.

Tekma, ki jo prireja Klub gorskih tekačev Papež, bo letos v nedeljo, 28. julija

Vse informacije in razpisne pogoje si lahko ogledate >> Grintovec razpis (PDF)

28.07.2013

Zmagovalci

Kamnik.si - 28.07.2013: Zmagovalec 15. gorskega teka na Grintovec je Eritrejec Azerya Teklay Weldemariam ...

Bojan Amrožič 15. Tek na Grintovec
Gorski tek na Grintovec je najtežjih preizkušenj v gorskem teku v Evropi. Le malo tekov po svetu se lahko ponaša s tem da premaga skorajda dva kilometra nadmorske višine brez vmesnih spustov. Sam sem se doslej z Grintovcem spopadel že dvakrat. ...

Mira Papež: Še 12 dni do 15. gorskega teka na Grintovec