90-letnica

Novi tednik: ... med gorskimi tekači - 9. gorski tek na Goro Oljko organiziralo PD Polzela

Med gorskimi tekači tudi 90- letnica

Planinsko društvo Polzela je v soboto organiziralo 9. gorski tek na Goro Oljko. Dolžina proge je bila 8 kilometrov s 390 metri višinske razlike, tek pa je štel za štajersko-koroški pokal.

Absolutni zmagovalec med 58 udeleženci, ki so se pomerili v osmih moških in šestih ženskih kategorijah, je pri moških postal Kranjčan Janez Pustoslemšek, ki je za progo potreboval 33,38 minute. Med ženskami je bila najhitrejša Mateja Mlinar z Rečice ob Savinji, ki je progo pretekla deset minut počasneje kot Kranjčan. Najstarejša udeleženka teka je bila 79-letna Kazimira Lužnik iz Slovenj Gradca in pri moških 83-letni Štefan Robač z Raven na Koroškem.