Slovenec (1911): ... avstrijskega avtomobilskega kluba leta 1912 bo trajala nad osem dni. Prične se v nedeljo, dne 16. junija in bo trajala šest voznih in en počitni dan.
Etape so:
1. Dunaj, Semering, Bruck, Ljubno, Walhvang, Snežen, Radstatt, Turški prelaz, Wač, Spital ob Dravi (404 km).
2. Spital ob Dravi (čez Izel), Lienz, Franzensfeste, Sterzing, Jaufenski prelaz, Meran, Bolcan, Mendel, Madonna di Campiglio
(419 km).
3. Madonna di Campiglio, Tione, Trident, Levico, Borgo, Prooone prelaz, Rolle prelaz, Pordoijoch, Falzarego, Toblach (310 km).
4. Toblach, Lienz, Kreuzberg, Šmohor, Rekarjavas, Horce, Trbiž, Predil, Gorica, Tist (335 kilometrov).
5. Trst, Milje, Koper, Sterna, Motavun, Pazin, Vranja, Matulje, Klanec, Snežnik, Koritence, Št. Peter, Postojna, Ljubljana (218).
6. Ljubljana, Kranj, Sv. Ana, Ljubelj, Celovec, Velikovec, Radi, Gradec (257 km).
7. Gradec, Voitsberg, Stubplanina, Weiskirchen, Knittelfeld, Ljubno, Vorderberg, Prebichil, Eisenerz, Hilflau, Wildalpe, Weichselboden, Wegschaid. Niederalpe, Miirzsteg, Kapellen, Treiner, Gschaid, Gloggnitz, Dunajsko Novo Mesto, Dunaj (370 km).
Slovenec, 12. 12.1911