Mladinci začeli s sedmimi finali

Slovenska mladinska reprezentanca v Ženevi na prvi tekmi letošnjega evropskega mladinskega pokala

Kranj05.04.2004 - Slovenska mladinska reprezentanca je bila pretekli vikend v Ženevi na prvi tekmi letošnjega evropskega mladinskega pokala. Domov so se vrnili s sedmimi finalisti, od tega sta bila dva na zmagovalnih stopničkah. Nekaj ponesrečenih nastopov v drugi kvalifikacijski smeri jih je stalo še kakšnega finala.

Sicer pa je bila tekma bo besedah vodstva ekipe zelo slabo organizirana, zaradi specifike in poznavanja stene (vrsta oprimkov na reliefih, ki pa se jih postavljalcem ni zdelo vredno označiti) pa so imeli izrazito prednost tekmovalci, ki so na tej steni že trenirali.

Od naših finalistov se je najbolje odrezal Jernej Kruder v kategoriji starejših dečkov, ki je osvojil 2. mesto, Miha Britovšek pa je bil v isti skupini na 5.mestu. Pri mladinkah je glavna favoritinja Maja Vidmar po napaki pristala na 3. mestu, Polona Šantelj pa je bila deveta. Pri starejših deklicah smo imeli v finalu Lejo Kos na 10. mestu, pri mladincih pa je preboj med najboljše uspel Juretu Bornšku z 8. mestom in Mihi Škofu z 10. mestom.