Gorski tek na Črno prst

Nejc Kuhar: iz Podbrda, ki je bil v soboto, je bil že 16. - Velja za prvi organiziran gorski tek v Sloveniji

V organizaciji 'graparskih kerlcov' je ta tek meni zagotovo najljubši v Sloveniji, tako po sami trasi, kot tudi po organizaciji in prijaznosti domačinov.

Potem, ko jim je letos zagodlo vreme pri organizaciji Maratona štirih bčin je kazalo, da se je vreme proti njim obrnilo tudi tokrat. Po zares vremensko burni noči, se je v jutranjih urah dež umiril, tako da smo se vsi oddahnili, da bo tekma le lahko izpeljana.

V Podbrdu nas je zjutraj pričakalo sveže in vetrovno vreme, v času štarta pa je bilo na vrhu Črne prsti 0 °C z močnim vetrom. Kljub temu ni skoraj nihče niti pomislil, da ne bi štartal v kratkih hlačkah in kratki majici.
V spodnjem delu proge, ki vodi še po gozdu, so bile razmere za tek praktično idealne, ko pa smo pritekli na travnate poljane pod vrhom Črne prsti, nas je sprejel res močan nasprotni veter. Tako sem zadnji del večinoma prehodil sključen proti tlem, ker je nasprotni veter praktično preprečeval tek. Kljub temu sem za 1360 m višinske razlike potreboval le 52 minut in 15 sekund, kar je zadoščalo za prepričljivo zmago in moj osebni rekord. V cilju pa sem kar nekaj časa potreboval, da sem si ogrel otrple roke od mraza in predihal prezebla pljuča, ki še niso navajena na tako mrzel zrak. Drugo mesto je osvojil Klemen Triler, tretje pa Bojan Ambrožič.