Dachstein extreme

Nejc Kuhar: Tekma za svetovni pokal, 28. marca 2009

Danes je nad Avstrijskim Schladmingom potekalo finale letošnjega svetovnega pokala v posamezni konkurenci. Zaradi velikih količin novozapadlega snega v zadnjem tednu so tekmo iz vrha Dachsteina prestavili na vznožje. Kljub temu je bila proga super pripravljena, tudi z nekaj tehničnimi vložki. Vreme je bilo sončno z zelo visokimi temperaturami, sneg pa raznovrsten, od klože do spomladanskega srenca, večinoma pa seveda razrito od predhodnikov. Proga je vsebovala 4 vzpone s skupaj 1610 metri višinske razlike.

Po zelo naporni in že kar dolgi sezoni se mi pozna že malo utrujenosti, a potrebno se je boriti do konca. To sem imel v glavi večji del današnje proge in končal sem na presenetljivo dobrem 21. mestu, kar je do sedaj moja najboljša uvrstitev (in tudi Slovenska) v posamični konkurenci svetovnega pokala. V prvi vzpon je bil tempo hud, a sem ga dobro držal in na vrh prišel v skupini z le nekaj sekund zaostanka za prvimi. Drugi vzpon je potekal v pravi poletni pripeki, katera mi res ne paše, ker se zelo potim. Tempo mi je zato v naslednih dveh vzponih nekoliko padel in prehitelo me je 4 do 5 tekmovalcev. Ob prihodu v cilj sem bil nad svojo uvrstitvijo presenečen in hkrati zelo zadovoljen, saj mi je kljub utrujenosti uspel dober nastop. Na žalost sem nastopil kot edini Slovenec, a sem imel s seboj bučno navijaško ekipo, ki mi je vlila moči predvsem v zadnjem vzponu.