EMS Annecy – v finalu osmerica naših

KŠP: V Annecyu se je zaključila letošnja predzadnja tekma Evropske mladinske serije

Dopolnjujemo in popravljamo (Tomo Česen nas je opozoril, da ne gre za mladinsko plezalno EP kot smo povzeli po ALPIKOR) objavo: Annecy: naši zaenkerat brez medalj

Slovenska ekipa je zopet dosegla nekaj dobrih rezultatov. V finale najboljših v šestih kategorijah se je uvrstilo osem slovenskih tekmovalcev. Sicer je potrebno omeniti, da je bilo v kategoriji starejših dečkov v finalu kar 20 tekmovalcev – smeri v kvalifikacijh so bile enostavne prelahke. Pri mladincih je Jure Bečan osvojil 5. mesto, prav tako peti je bil Gašper Pintar pri starejših dečkih (v finalu sta bila še Domen Škofic in Jure Raztresen, ki sta si delila 14. mesto). Pri mladinkah je Ana Ogrinc zasedla 6. mesto, Leja Kos pa je bila na 12. mestu (tu je bilo 14 finalistk). V kategoriji kadetov smo imeli dva finalista. Izidor Zupan je bil šesti, dve mesti za njim pa Urban Primožič.

Uvrstitve ostalih naših:

Starejše deklice: Jerca Meglič 16. mesto; Tina Šušteršič 21. mesto in Neža Kruder 27. mesto

Kadeti: Ciril Vezonik 14. mesto in Matic Čakš 29. mesto

Kadetinje: Polona Dobrovoljc 18. mesto in Ajda Rojc 26. mesto

Mladinke: Patricija Levstek 15. mesto

Mladinci: Jernej Kruder 12. mesto in Klemen Kejžar 20. mesto