Zima si še vedno postavlja trdne temelje, na katerih upajmo, da bo zgradila odlične razmere za plezanje in alpinistično smučanje. Turno smučanje in pristopi so trenutno edini dve aktivnosti v gorah, plezamo pa zaenkrat le v dolini. Nova alpinistična sezona se glede snega pričenja precej obetavno.

Letos je preteklo 40 let od ustanovitve alpinističnega odseka Rašica. Ob priliki obletnice so člani pripravili štiridesetminutni film, ki pripoveduje zgodbo odseka od samega nastanka in vse do zadnjih let. Ogled priporočljiv vsem ljubiteljem alpinizma. Več ...>

Predavanje

V Slovenski Bistrici bo v četrtek, 8. decembra, predavanje o odpravi Rangtik 2017 ...>

EP v lednem plezanju

Uvodna tekma EP v lednem plezanju se je odvila v Domžalah. Tekme se je udeležilo sedem Slovencev, med katerimi je bila najuspešnejša Marija Jeglič (AO Ljubljana-Matica), ki je zasedla končno 7. mesto. Finale si je priborila z uvrstitvijo na 4. mesto v kvalifikacijah. Sotekmovalki Sara Jaklič (AO Kranj) in Maja Šuštar (AO Domžale) sta dosegli 10. oziroma 12. mesto. Tekma je obenem štela tudi za 5. odprti slovensko-hrvaško-srbski (SHS) pokal. Sara je v tem pokalu zaključila na 6. mestu, Maja pa slavila na najvišji stopnički. Fantje so žal ostali brez filnala. Za 12 sekund ga je zgrešil Jaka Hrast (AO Domžale) in pristal na 9. mestu. Obenem je slavil v skupnem seštevku pokala SHS. Nace Grgorinič (AO Kranj) je zasedel 21. mesto, Edvin Nepužlan (AO Železničar) 22. mesto, Uroš Grilj (AO Ljubljana Matica) 27. mesto. Več ...>