Uredništvo: [email protected]
| Registracija

Forum » Zanimive ture » Treking - Nepal

Petra Golob, četrtek, 8. januar 2009, ob 15:55

Letos se nameravam odpraviti na treking v Nepal. Bolj se nagibam k izvedbi v lastni režiji (2 udeleženki).
Nekoliko še raziskujem najugodnejši čas za treking (spomladi?, jeseni?) in tudi samo pot. Mogoče okoli Anapurn, ali pod Mt. Everest (Lukla).
Lahko kdo pomaga s kakršnimikoli nasveti, izkušnjami, informacijami? Kdaj je lepše, kater treking je lepši, bolj zanimiv, mogoče manj obljuden? Lahko sami dve pričakujeva težave? Je šotor nujno potreben, ali lahko zagotovo dobiva prenočišča sproti ob poti? Kakšen priporočljiv vmesni kraj in dodaten vzpon (ter spust) za aklimatizacijo?

Hvala za vse informacije in nasvete!
Zimski pozdrav,
Petra

Mojca Stritar Kučuk, ponedeljek, 12. januar 2009, ob 10:41

Živjo, poznam samo treking okoli Anapurn, ki je lep, zanimiv in obljuden. Šotora tu ne potrebujeta, prenočišč in "prehranjevalnic" ob poti je zagotovo dovolj. V Manangu je priporočljiv nekajdnevni postanek za aklimatizacijo (precej možnosti za enodnevne izlete), od tam in iz Jomsoma na drugi stran prelaza Thorong La se lahko tudi vrneta v dolino z letalom v primeru težav z višino. Tam smo bili v spomladanskem obdobju, mislim pa, da sami ne bi smeli imeti kakih dodatnih težav. Drugače so vodniki/nosači grozno poceni.
Če te zanima še kaj več o tem, mi piši na mojca [pika] stritar [afna] gmail [pika] com.
Lp Mojca

Frančiška Pirš, sreda, 14. januar 2009, ob 17:00

Živjo! Konec predlanskega leta sem šla sama pod Everest. Najela sem le nosača. Poti so dobro označene in shojene, za turiste je (pre)dobro poskrbljeno. Za več mi lahko pišeš na [email protected]
LP Franca

Damjan Kalčič, torek, 20. januar 2009, ob 07:21

Ja fajn tudi midva z prijateljem greva v lastni režiji na treking okoli Anapurne. Potujeva 6. marca 2009
lp.
Kalči

[email protected]

Petra Golob, torek, 27. januar 2009, ob 11:01

Živjo! Vsem se lepo zahvaljujem za stike, nasvete in informacije!
LP, Petra

Jelena Justin, ponedeljek, 2. marec 2009, ob 21:05

Petra živjo!
Jaz sem se po Nepalu potikala lani. Smer proti Everstu nato pa dolina Gokyjskih jezer. Vsekakor je najpomembnejša aklimatizacija in počasen vzpon. Če potrebuješ še kakšno informacijo, me lahko kontaktiraš na [email protected]
Vedi pa, da Nepal naredi na človeka neverjeten vtis. Vsaj name ga je.....in komaj čakam, da ga ponovno obiščem.
Lp, Jelena

eXTReMe Tracker