Singapur 2012 - finale

Friko: Zadnji dan mladinskega svetovnega prvenstva je Sloveniji prinesel štiri medalje.

Anže Peharc je v kategoriji starejših dečkov premagal vse in postal svetovni prvak, lanski svetovni prvak pri kadetih, Domen Škofic je letos med mladinci zasedel drugo mesto, v isti kategoriji je bil Jure Raztresen, lanskoletni prvak te kategorije tretji. Uspeh je v kategoriji kadetov s 3. mestom dopolnil Martin Bergant!

Nadaljevanje sledi ...

Friko - Jernej Peterlin, 30.08.12, 00:00 Slovenija v boj za medalje s štirimi finalisti
Tretji dan mladinskega svetovnega prvenstva je po polfinalu Sloveniji prinesel štiri finalne nastope.

Današnje tekmovanje se je, zaradi dežja, spet pričelo z zamudo, tako da so morali organizatorji urnik zamakniti za kar nekaj ur. V polfinalu je nastopili vseh deset slovenskih predstavnikov. V večerni finale se je uspelo uvrstiti Domnu Škoficu, ki je va kategoriji mladincev v polfinalu dosegel drugi rezultat, v isti kategoriji je Jure Raztresen dosegel sedmi rezultat, odličen drugi je po polfinalni smeri tudi Martin Bergant v kategoriji kadetov, v ktegoriji starejših dečkov pa bo naše barve v finalu zastopal Anže Peharc. Omenimo še, da bo Jure Raztresen v finalu branil lanskoletni naslov svetovnega prvaka v Imstu, kjer je bil prav tako svetovni pravka Domen Škofic, vendar še v kadetski kategoriji. Veliko možnosti za najvišja mesta imata tudi Peharc, ki je v letošnji sezoni na tekmah evropskega mladinskega pokala kar nekajkrat stal na stopničkah in Bergant, ki je kot kaže odlično formo ujel prav za nastop na svetovnem prvenstvu. Ostali naši so bili za finalni nastop nekoliko prekratki.