Zmagoslavje Natalije Gros

Na tekmi v Bruslju njena prva zmaga za svetovni pokal - V finalu tudi Maja Vidmar in Klemen Bečan

V Bruslju njena prva zmaga za svetovni pokal - V finalu tudi Maja Vidmar in Klemen Bečan

Natalija Gros, Bruselj 25.04.2004Bruselj, 25. april: Vsaj kar se tiče ženskega dela slovenske reprezentance, Bruselj še naprej ostaja slovenski. Po štirih zaporednih zmagah Martine Čufar na mastru, je včeraj na prvi letošnji tekmi za svetovni pokal v težavnosti slavila Natalija Gros. Po letu dni odsotnosti iz tekmovalnih prizorišč je bila to vrnitev v najlepšem slogu.

Naša reprezentanca je v Belgijo odšla tokrat brez Čufarjeve, ki bo s tekmovanji v letošnji sezoni pričela v drugi polovici sezone. Tudi brez nje so naša dekleta in fantje zelo močna ekipa. Vsa štiri dekleta so bila po kvalifikacijah v prvi deseterici, potem pa sta Katja Vidmar in Lučka Franko v polfinalu imeli smolo. Zdrs in nenatančen gib sta odnesla upanje po visoki uvrstitvi. Maja Vidmar je plezala odlično in se uvrstila v finale z drugim mestom, Grosova je bila peta.
Finalni nastop je bil še posebno zahteven in Grosova ga je opravila odlično. Muriel Sarkany je morala končati za njo, Sandrine Levet več kot do petega mesta ni zmogla, žal nam je bilo le za Majo Vidmar. Zdrs pri počitku in nehvaležno četrto mesto. Sicer bi imeli dve naši na stopničkah.

Pri moških se je v polfinalu odvijal napet boj za najboljših osem mest. Med drugimi ga je dobil tudi Klemen Bečan. Da je bilo treba za finale resnično veliko pokazati, je zgovoren podatek: lanski zmagovalec svetovnega pokala Alex Chabot ga namreč ni videl.

Finalna smer je bila nekako v stilu: štart in plin do konca. Tu se je najbolje znašel češki as Tomas Mrazek. Nastop brezkompromisne surove moči mu je prinesel zanesljivo slavje. Seveda je bil tudi nastop Bečana brez pripomb. Dal je vse od sebe in to je zadostovalo za sedmo mesto. Tomaž Valjavec je v polfinalu še ujel petnajsterico, Matej Sova pa je po zdrsu v prvi tretjini smeri izpadel iz boja za točke.