Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Arhiv

Slovensko obarvan finale

... v Moskvi! Prenos IFSC TV/YouTube že ... v živo
V prvem finalu od naših plezata Janja in Lučka, v nadaljnjem pa Anže in Jernej

Friko - Jernej Peterlin: V Moskvi čaka plezalce le še finalni nastop v balvanih. Slovenska ekipa je v polfinalu plezala odlično, saj so se kar štirje naši uvrstili med šest najboljših. V finale se je po pričakovanjih uvrstila Janja Garnbret, tokrat pa bo med šestimi najboljšimi plezal tudi Jernej Kruder. Za dodatni dve mesti v finalu in pravo malo presenečenje sta poskrbela Lučka Rakovec in Anže Peharc. Za oba bo to prvi finalni nastop na tekmah svetovnega pokala v balvanskem plezanju.

V polfinalu je plezala tudi Katja Kadič, ki pa ni našla pravih rešitev v štirih balvanskih problemih. Tekmovanje je končala na 19. mestu. Že včeraj so tekmovanje v kvalifikacijah zaključili Gregor Vezonik (23.), Mia Krampl (29.), Zan Lovenjak Sudar (51.) in Domen Škofic (65.).

Prve bodo (predvidoma ob 17.45 po našem času) plezale ženske ...

Friko, 14.04.2019 16:34