Dominika do brona

Mladinska reprezentanca v športnem plezanju je v soboto in nedeljo, 5. in 6. avgusta,

... tekmovala na balvanski tekmi za evropski mladinski pokal v Sofiji.

Slovenske barve je zastopalo osem deklet in trije fantje. Najboljši rezultat in edino uvrstitev na zmagovalni oder je dosegla Dominika Kodra, ki je bila tretja v kategoriji starejših deklic. Za tekmovalko iz Kamnika je to prva uvrstitev na zmagovalni oder na uradnih tekmah pod okriljem Mednarodne zveze za športno plezanje (IFSC).

V finalu osmih najboljših plezalcev v posamezni kategoriji je plezalo še šest slovenskih predstavnikov. Uspeh Dominike sta v kategoriji starejših deklic dopolnili še Lucija Tarkuš in Betka Debevec, ki sta zasedeli šesto oziroma osmo mesto. Tri finalistke smo imeli tudi v kategoriji kadetinj. Peto mesto je zasedla Lana Skušek, šesto Urška Repušič in sedmo Lučka Rakovec. Le za eno mesto je v tej kategoriji finale zgrešila Vita Lukan. Pri fantih je edini v finalu plezal Andrej Polak, ki je med starejšimi dečki dosegel peti rezultat.