Trije v finalu

Evropsko prvenstvo v težavnostnem plezanju: ... Garnbretova, Markovičeva in Škofic

STA: Janja Garnbret, Mina Markovič in Domen Škofic so slovenski finalisti evropskega prvenstva v težavnostnem plezanju v Campitellu v dolini Fassa.
Garnbretova in Markovičeva sta vpisali drugi in tretji dosežek polfinala, Škofic je bil sedmi. ...

PZS: Na evropskem prvenstvu 2017 v težavnostnem plezanju v italijanskem Campitellu di Fassa se je 1. julija trojica Slovencev uvrstila v večerni finale: Janja Garnbret z drugim, Mina Markovič s tretjim in Domen Škofic s sedmim rezultatom v polfinalu, kjer so nastopili tudi Vita Lukan, Mia Krampl, Martin Bergant in Jernej Kruder.
Finale z začetkom ob 21. uri lahko v živo spremljate prek spleta. ...

/.../ Na evropskem prvenstvu 2017 v težavnosti Slovenijo zastopa 11-članska posadka slovenske reprezentance v športnem plezanju. Poleg sedmerice polfinalistov so v kvalifikacijah nastopili še Tjaša Kalan (AO Kranj), ki je s 27. mestom ostala tik pod robom polfinala, Urška Repušič (ŠPO Kozjak) je dosegla 33. in Veronika Meke (PS DPČ Šmartno) 39. rezultat med 59 tekmovalkami v težavnosti. V moški konkurenci 65 tekmovalcev je Milan Preskar (PK Škofja Loka) zasedel 47. mesto.