Na Menino

MTB: ... najhitreje calcitov Luka Tavčar

Državno prvenstvo v vzponu je zaključeno in s tem podeljen še zadnji komplet dresov z državnim grbom za sezono 2016.
S potjo na Menino planino je najhitreje med vsemi opravil Calcitov Luka Tavčar.

Vzpon

Dve trasi, ne preveč tehnično zahtevni, s tem da je imela tista daljša kar nekaj zelo strmih odsekov, sta predstavljali boj s štoparico in neusmiljenim tempom potiskanja pedal navkeber.

Daljša trasa je merila 15 kilometrov v dolžino in dobrih tisoč višinskih metrov vzpona po gozdnih cestah in makadamih.
Krajša trasa je bila rezervirana za mlajše kategorije in je bila dolga nekaj manj kot tri kilometre z dobrimi 280 metri vzpona. Obe pa sta pospremila dež in nekoliko nižje temperature, a tekmovalcev, ki so se bili pripravljeni boriti za naslov najboljšega, to ni motilo.

Najhitrejši

Luka Tavčar (Calcit bike team) je najhitreje opravil s progo in premagal s časom 52 minut in 13 sekund. Na drugo mesto absolutno in z zaostankom pol minute se je uvrstil njegov klubski kolega Boštjan Hribovšek, tretji pa je bil Primož Obal (Team Turbo Tropovci).

V kategoriji do 23 let je državni prvak postal Rok Naglič, med dekleti elite je bila najhitrejša Tina Perše (oba Calcit bike Team). V kategoriji do 19 let je bil najhitrejši Luka Lakota (KK Završnica), do 17 let pa Matevž Govekar (MBK sportR.si).
Med veterani so bili najhitrejši Iztok Dogša (Ganesha Team) - veterani 1, Rok Erjavec (ŠD Tinje) - veterani 2 in Tine Zupan (Scott Team) - veterani 3.