Markovičeva zmagala

MMC/Friko/IFSC: ... v Stavangerju - Tjaša Kalan in Domen Škofic sta bila šesta; Urban Primožič je ostal na enajstem mestu.

Markovičeva je v finalu plezala odlično, padla je tik pod zadnjim oprimkom.
Čeprav ni osvojila vrha smeri, pa je njena višina zadoščala za novo zmagoslavje. Na isti višini je omagala Avstrijka Jessica Pilz, a je Slovenka slavila na podlagi boljšega izida iz predhodnih krogov. Tretja je bila Belgijka Anak Verhoeven.

Žal ji je le, da ni prišla do vrha
"Stvari se res zdijo super. Na začetku smeri sem imela malce težav z neodločnostjo, ampak potem je nekako le steklo, žal mi je le, da nisem smeri zaključila z vrhom, ker nisem bila daleč od tega," je prve vtise po podelitvi kolajn strnila Markovičeva.

V finalu je nastopila še ena Slovenka. Osemnajstletna Tjaša Kalan je v svojem drugem članskem finalu še drugič osvojila šesto mesto.

Markovičeva je s tretjo zmago v sezoni še utrdila vodstvo v skupnem seštevku. Do konca sezone so na sporedu še tri tekme, konec septembra belgijski Puurs, nato oktobra kitajski Vudžjang in sklepno dejanje novembra v Kranju.

Slovenija ima svojega predstavnika tudi v moškem finalu. Domen Škofic brani drugo mesto po polfinalu.

Friko (17:48): ... Na šestem mestu je tudi Domen Škofic (v polfinalu drugi).
... Urban Primožič je končal v polfinalu in je enajsti. ...

22.08.2015  19:14

Rezultati:
Ženske: 1. Mina Markovič (SLO), 2. Jessica Pilz (AVS), 3. Anak Verhoeven (BEL), 4. Jain Kim (KOR), 5. Helene Janicot, 6. Tjaša Kalan (SLO).

Moški: 1. Gautier Supper (FRA)
2. Adam Ondra (ČEŠ), 3. Jakob Schubert (AVT), 4. Jakob Schubert, 5. Stefano Ghisolfi, 6. Domen Škofic (SLO).

• Število objav: 46065