11. gorski tek na Goro Oljko

Novi tednik Celje: Planinsko društvo Polzela je pripravilo 11. gorski tek iz Andraža nad Polzelo na Goro Oljko. Teka, ki je štel za Štajersko-koroški pokal, se je ...

... udeležilo 58 tekačev iz različnih slovenskih krajev. Nastopili so v sedmih moških in ženskih kategorijah.

Absolutni zmagovalec je postal Dejan Dovjak iz Laporja, ki je za 7,3 kilometra dolgo progo s 410 metri višinske razlike potreboval 35,25 minute (lanski čas 33,34), pri ženskah pa je bila najhitrejša Viktorija Modrijan iz Velenja, ki je progo pretekla v času 42,29 (lanski čas 40,48). Naj starejša udeleženka je bila 81-letna Kazimira Lužnik iz Slovenj Gradca, najstarejši udeleženec je bil 74-letni Branko Janez Rojc iz Prebolda in najmlajši 16-letni Matej Meklav iz Dobriča pri Polzeli. Vreme je bilo sončno in vroče, ob progi pa je bilo poskrbljeno za osvežitev. Na cilju so prvi trije v posameznih kategorijah prejeli medalje, absolutno prvi trije pokale, vsi udeleženci teka spominske majice in topel obrok hrane. TT