29. 09. 2016, Bojan Leskošek, ogledov: 676, komentiraj objavo

14. 07. 2016, Bojan Leskošek, ogledov: 689, komentiraj objavo

... priprave športnih plezalcev je naslov diplomskega dela nekdanje vrhunske športne plezalke Natalije Gros, s katero je v torek, 12. julija 2016, diplomirala na Fakulteti za šport UL

nedelja, 24. april 2016

Coxsey in Gelmanov slavila v Kazu

24. 04. 2016, Bojan Leskošek, ogledov: 498, komentiraj objavo

Na 2. tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Kazu (Japonska) slavila Angležinja in Rus; Kruder osmi

ponedeljek, 9. november 2015

V Kranju se obeta

09. 11. 2015, Bojan Leskošek, ogledov: 866, komentiraj objavo

... ta konec tedna (14. in 15. 11.) hud boj za zmago v svetovnem pokalu v težavnostnem športnem plezanju. Tokrat prvič s Slovencema v obeh kategorijah.

nedelja, 3. november 2013

Mina ogrozila tretji pokal

03. 11. 2013, Bojan Leskošek, ogledov: 1307, komentiraj objavo

Valence: Po porazu v Franciji si je Mina Markovič močno zmanjšala možnosti, da še tretjič zapored osvoji svetovni pokal v težavnostnem plezanju

torek, 1. oktober 2013

Hitrostno ali težavnostno plezanje?!

01. 10. 2013, Bojan Leskošek, ogledov: 1563, komentiraj objavo

Ali zgodba o tem, zakaj je Mina Markovič tekmo svetovnega pokala v ruskem Permu končala šele na 4. in ne morda na 2. ali 3. mestu

petek, 28. december 2012

Nočna kronika

28. 12. 2012, Bojan Leskošek, ogledov: 555, komentiraj objavo

Bizarna zgodba o tem, kaj je plezalna smer in kako jo oceniti - ali zgodba o tem, kako so nekatere stvari, ki se zdijo očitne, take le na prvi pogled.

nedelja, 6. maj 2012

Če ne izstopim iz igre, bom umrl

06. 05. 2012, Bojan Leskošek, ogledov: 2399, komentiraj objavo

Everest Base Camp - Billi Bierling: Intervju z Uelijem Steckom.

četrtek, 12. april 2012

Intervju z Marcom Scolarisom,

12. 04. 2012, Bojan Leskošek, ogledov: 854, komentiraj objavo

8a.nu: ... predsednikom Mednarodne zveze za športno plezanje (IFSC)

torek, 20. december 2011

38 dni v Vzporednem svetu

20. 12. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 1789, komentiraj objavo

Russianclimb.com: Trojica deklet, Marina Kopteva (vodja, Ukrajina), Anna Yasinskaya (Ukrajina) in Galina Chibitok (Rusija), je poleti preplezala novo smer v SZ steni Great Trango Tower. Za ta dosežek je bila 3. decembra - kot prva ženska naveza - nagrajena z ruskim zlatim cepinom (Piolet D'Or Russia 2011).

nedelja, 18. december 2011

Gib stene

18. 12. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 1474, komentiraj objavo

RTV SLO 2, nedelja, 18. decembra, ob 17.30: dokumentarni feljton Igorja Vrtačnika o balvanskem problemu The end Urha Čehovina.

ponedeljek, 26. september 2011

Resnica o »Slovenski smeri«

26. 09. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 7492, komentarji: 1

Bojan Leskošek: Pred dobrim mesecem dni se je pod Nanga Parbatom zaključil vzpon in sestop po "prvenstveni Slovenski smeri"

nedelja, 24. julij 2011

Ondra, DiGiulian in Rusija zmagovalci kombinacije

24. 07. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 816, komentiraj objavo

Svetovno prvenstvo Arco 2011: V ženski kombinaciji zmagala Američanka DiGiulian, Mina Markovič tretja

sobota, 23. julij 2011

Puigblanque svetovni prvak

23. 07. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 1496, komentiraj objavo

Svetovno prvenstvo Arco 2011: Španec Ramón Julian Puigblanque je po štirih letih ponovno postal svetovni prvak v težavnostnem plezanju

nedelja, 17. julij 2011

Stöhr in Sharafutdinov svetovna balvanska prvaka

17. 07. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 948, komentiraj objavo

Svetovno prvenstvo Arco 2011: V prvi disciplini zmaga v Avstrijo in Rusijo, zadnji naši izpadli v polfinalu

četrtek, 14. julij 2011

Jutri se pričenja SP v Arcu

14. 07. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 824, komentiraj objavo

V Italijanskem mestecu severno od Gardskega jezera se bo v naslednjih devetih dneh odvilo morda največje tekmovanje v športnem plezanju vseh časov

sreda, 13. julij 2011

Mina Markovič ena od štirih zmagovalk Chamonixa

13. 07. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 1336, komentiraj objavo

Mina Markovič je edina iz sedemčlanske slovenske ekipe, ki se ji je uspelo uvrstiti v finale 1. letošnje tekme za svetovni pokal v težavnostnem plezanju

nedelja, 3. julij 2011

Sheffield - zadnja preizkušnja pred svetovnim prvenstvom

03. 07. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 946, komentiraj objavo

Osma tekma letošnjega svetovnega pokala v balvanskem plezanju pripadla Avstrijcu Fischhuberju in Japonki Noguchi. Klemen Bečan deseti.

nedelja, 26. junij 2011

Mina Markovič četrta v Barceloni

26. 06. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 2896, komentiraj objavo

SiOL, Sportal - STA: Barcelona - Slovenska plezalka Mina Markovič je v finalu svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Barceloni osvojila četrto mesto.

Markovič v finalu Barcelone

26. 06. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 989, komentiraj objavo

Na sedmi letošnji tekmi za svetovni pokal v balvanskem plezanju Mina Markovič odlična četrta, ostali Slovenci pa zaključili že v kvalifikacijah.

sobota, 18. junij 2011

Finale Eindhovna brez slovenskih plezalcev

18. 06. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 1017, komentiraj objavo

Gros in Markovič izpadli v polfinalu, Bečan in Kruder pa že v kvalifikacijah šeste letošnje tekme za svetovni pokal v balvanskem plezanju.

sobota, 4. junij 2011

V Vailu slavila Avstrijca

04. 06. 2011, Bojan Leskošek, ogledov: 754, komentiraj objavo

Na 5. letošnji tekmi za svetovni pokal v balvanskem plezanju v Vailu (ZDA) sta Klemen Bečan in Jernej Kruder izpadla že v kvalifikacijah, iz katerih se je Mina Markovič z 12. mestom uvrstila v polfinale, tam pa zasedla končno 8. mesto.